Pogorzelica


Jak wczasy to tylko w PogorzelicyPogorzelica, to małe miasto położone w gminie Rewal, w województwie zachodniopomorskim.

To jedna z najbardziej niezwykłych nadmorskich miejscowości. Urlopowicze mogą tu nie tylko wygrzewać się na przepięknej piaszczystej plaży, ale również cieszyć oko przepięknymi krajobrazami.  Po zachodniej stronie Pogorzelicy znajduje się jezioro Liwia Łuża, za to po stronie wschodniej możemy oglądać zarastające jezioro Konarzewo.

Liwia Łuża, to naturalny akwen przybrzeżny Bałtyku. Cały obszar akwenu wodnego i jego obręb mieszczą się w rezerwacie ornitologicznym.  W jeziorze zakazuję się kąpieli. Jak przystało na nadmorski kurort, nie brakuje tu jak najbardziej budki z goframi, restauracje czy smażalnie ryb.  Równocześnie Pogorzelica, jest to idealne miasto do przechadzek w naturalnym otoczeniu przyrody, gdzie można oddychać krystalicznie czystym powietrzem.


Pogorzelica - atrakcji tu nie zabraknieObowiązkową atrakcją w Pogorzelicy, jest zobaczenie i przejażdżka jedyną w Europie Kolejką Wąskotorową. Łącznie z całą infrastrukturą została ona dość niedawno odrestaurowana. 

Rusza rano z Gryfic i przez cały dzień jeździ przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze, Pogorzelica.  Postoje ma w fascynujących miejscowościach, a stare wagoniki i parowóz przeniosą was w czasie.  Mówiąc wcześniej o Trzęsaczu dobrze jest tu zostać i zwiedzić pozostałości gotyckiego Kościoła pw. św. Mikołaja na klifie, którego historia i legenda są wspaniałe.

Kiedy jednak pogoda nie dopisze, a chcemy korzystać z wodnych atrakcji, warto wybrać się do aquaparku lub na basen. Znajdziemy tu baseny kryte, jak i zewnętrzne. Pośród najważniejszych atrakcji są między innymi: gejzery, basen solankowy, wodospady, a także jacuzzi i stanowiska wodne do masaży. 

Dzieci na pewno ucieszą się z placu wodnych atrakcji Wodna Dżungla, a także z dwóch zewnętrznych zjeżdżalni o długości 60 i 130 m. 
 

Najlepsze noclegi - tylko tu


Jest tu pogorzelica.pl dużo przeróżnych opcji noclegu, takie jak: hotele, apartamenty, kwatery prywatne, pensjonaty, czy domki letniskowe.  Wszystkie obiekty umiejscowione w cudownym, obejmującym całą miejscowość sosnowym lesie.  Urlopowicze bardziej wymagający docenią na pewno stylowe i nowoczesne wnętrza w hotelach, czy apartamentach, jednakże nie brakuję tu również klimatycznych miejsc dla turystów lubiących bliskość natury. 

Bez problemu znajdzie się tu nocleg dla każdego jak i na każdą kieszeń.

Masz pytanie ? Napisz do Nas.
"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. sed do eiusmod tempor incididunt ut.sed do eiusmod tempor"
Rezerwuj